Textilie

Tkané a netkané textilie - PES, PAD, PVC, Evolon, Tyvek, Spunbond, kašírované polyetylenové fólie apod.

Používáme velké množství druhů textilií z důvodu jejich rozmanitosti a možnosti použití. Textilní fixace jsou vhodné hlavně při přepravě dílů, které jsou povrchově upraveny. Zajišťují dokonalou ochranu výrobků při manipulaci a transportu. Lze je vyrobit přesně dle specifikace zákazníka v různých provedeních a gramážích a to i v antistatickém provedení.

Využití textilií:

Typy textilií:

Kašírované polyetylenové fólie

Jsou to vyztužené plošné textilie vyrobené z HDPE pásků a povrstvené LDPE fólií. Výztužná mřížka zajišťuje vysokou mechanickou pevnost oproti běžným fóliím. Výrobky z této fólie mají téměř nulovou navlhavost a lze je běžně používat při teplotách od -50 oC do +70 oC.

Evolon

Je netkaná textilie ze směsi vláken polyamidu a polyesteru. Tento materiál je měkký, zároveň velmi pevný a vysoce prodyšný. Tento materiál je vhodný i k potisku.

Tyvek

Tato vysoce trvanlivá netkaná textilie je vyrobena z polyetylenu. Tyvek kombinuje vlastnosti textilie, fólie a papíru. Funguje jako membrána v rozsahu teplot od -40oC do +100 oC. Je odolná vůči vodě a většině chemických látek.

Polyamid (PAD)

Tyto textilie se vyznačují vysokou pevností za sucha i za mokra, biologickou odolností, vysokou pružností, stálostí vůči chemickým činidlům a velmi dobrou barvitelností.

Polyester (PES)

Je tkaná textilie nejčastěji používána v textilním průmyslu pro svou nízkou navlhavost, tvarovou stálost a pružnost.

Polyvinylchlorid (PVC)

Jde o fólii z PVC, která je používána při výrobě šitých vložek.

Spunbond

Je netkaná textilie z polymerových vláken spojovaných působením tlaku horkého vzduchu. Slouží pro výrobu různých fixačních vložek, rastrů, výplní apod.